Přeskočit na obsah stránky

O firmě

Zabýváme se prodejem ocelových plechů, výrobou hydraulických válců, výkupem a zpracováním kovového odpadu

Obchodně výrobní společnost KARLA spol. s r.o. se sídlem v Bruntále, vznikla v roce 1991. Již od roku 1992 podniká v oboru nákup a prodej hutního materiálu - ocelových plechů v nezměněné formě i tvarově vypalovaných na strojích CNC. Divize hutní materiál má vlastní manipulační a skladovací prostory v Ostravě – Kunčicích, včetně železniční vlečky.

V roce 1993 vznikla Divize hydraulika, která ve vlastním areálu v Opavě vyrábí převážně hydraulické válce pro důlní mechanizaci, dále se zabývá Projekčními a konstrukční práce v oblasti hydraulických válců a hydraulických prvků včetně návrhů na aplikaci těsniv.

Od roku 1994 se společnost zabývá také výkupem kovových odpadů a jejich zpracováním, ke kterému jí slouží také dva vlastní mobilní lisy a nůžky. V současné době provozuje výkupny kovových odpadů na území měst Bruntál, Krnov, Opava, Ostrava, Humpolec, Louny, Uherský Brod a Žilina.

Jednou z mladších divizí společnosti KARLA je Divize Recyklace plastů. Od roku 2006 se KARLA spol. s r.o. zabývá výkupem plastových odpadů a jejich zpracováním. Divize recyklace plastů vlastní samostatné výrobní a skladovací prostory. Je vybavena moderní vícefázovou zpracovatelskou technologií. V současné době zpracováváme plastový odpad všech kategorií ( od speciálních technických plastů až po komunální odpad ) v rámci celé České republiky.

V  roce 2008 jsme zavedli výrobu Aluminium granulátu. Mechanickým přepracováním Al odpadů dochází k výrobě Al granálií, kde tříděním na sítech jsme schopni dodávat Al granálie v různých frakcích dle požadavků odběratelů, především v oblasti ocelářského průmyslu při dezoxidaci oceli, chemickém průmyslu aj.

Nejnovějším přírůstkem je Divize kogeneračních jednotek KARLA ENERGIZE. Ta se zabývá flexibilním řešením projekcí, dodávek, provozu a údržby jednotek kombinované výroby elektřiny a tepla i chladu. Vyrábíe vlastní kogenerační a trigenerační jednotky v rozmezí 40- 4300 kWe zejména s motory a gensety společností MAN, MTU a MWM.